AKTUALNOŚCI

OGRZEWANIE KLIMATYZATOREM

22.12.2016

Ogrzewanie klimatyzatorem - czy to możliwe, oraz przede wszystkim-CZY TO SIĘ OPŁACA?

Klimatyzacja większości z nas kojarzy się z przyjemnym chłodem w upalny dzień. Warto jednak pamiętać, że jesienią, a nawet łagodną zimą, potrafi ogrzać także dom, czy mieszkanie. W zasadzie każdy nowoczesny klimatyzator typu split jest pompą ciepła której działanie można odwrócić. W lecie jednostka wewnętrzna chłodzi, a zewnętrzna – grzeje. Po przełączeniu w tryb ogrzewania sytuacja się odwraca.

Z naszego punktu widzenia, klimatyzatory z funkcją ogrzewania to jednostki, które są w stanie pracować przy temperaturze zewnętrznej do -15ºC. I choć nie dyskredytujemy urządzeń o niższych parametrach, chcąc doradzić Państwu jak najkorzystniej, musimy uświadamiać, że szeroki zakres pracy klimatyzatora, powinien być dla Państwa jednym z najważniejszych parametrów przy dokonywaniu wyboru.

Ogrzewanie klimatyzatorem zapewnia o 1/3 niższe koszta w stosunku do grzejników elektrycznych. Poniżej przedstawiamy zestawienie cen różnych źródeł ciepła:

Image

ŻYWOTNOŚĆ POMPY CIEPŁA

29.04.2022

W poprzednim artykule dowiedzieliście się Państwo czym są pompy ciepła, jakie wyróżniamy ich rodzaje, oraz jakie korzyści płyną z ich posiadania. Dziś skupimy na temacie żywotności pomp. Zależy ona przede wszystkim od jej…

POMPY CIEPŁA

22.04.2022

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem technologicznym w nowoczesnym budownictwie. Dlatego warto zapoznać się z ich specyfiką. Zacznijmy od tego czym jest pompa ciepła.. Jest to urządzenie zasilane energią…