AKTUALNOŚCI

SERWIS KLIMATYZACJI - SKUTKI WYKONYWANIA NIEREGULARNYCH PRZEGLĄDÓW

11.05.2016

Sprawnie działająca klimatyzacja oczyszcza powietrze, daje ulgę w trakcie upalnych dni, pozwala wydajnie pracować i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by dbać o nią systematycznie i kompleksowo. Nieczyszczona klimatyzacja niesie za sobą ryzyko rozwoju bakterii, grzybów, oraz pleśni. Niewielu użytkowników zdaje sobie jednak sprawę, że może być to źródłem zakażeń, powodować reakcje alergiczne i zapalenia górnych dróg oddechowych. W szczególności dotyczy to bakterii legionelli pneumophila, która wywołuje chorobę zwaną leginellozą. U ludzi przejawia się ona zapaleniem płuc, biegunką, odurzeniem i krwiomoczem. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Aerozol z urządzeń wodnych, sanitarnych, czy klimatyzacji wnika do pęcherzyków płucnych. Śmiertelność tej choroby waha się w przedziale 10-15%. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie, na legionellozę choruj rocznie od 20 do 100 tysięcy osób. Bakterie legionneli obecne w instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej mogą doprowadzić do epidemii. Ostatni taki groźny przypadek miał miejsce w Anglii w 2002 roku, kiedy to zachorowało 114 osób. Aby uniknąć tego zagrożenia należy dezynfekować  klimatyzację specjalnymi środkami bakterio- i grzybobójczymi. Zalecana częstotliwość to co najmniej 2 razy do roku. W pomieszczeniach użyteczności publicznej nawet częściej.
Jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z tematyką czyszczenia klimatyzacji, warto zwrócić się do fachowców, którzy temat ten zdają od podszewki. Dzięki temu, można być pewnym, że system naszej klimatyzacji zostanie oczyszczony kompleksowo, ilość freonu skontrolowana, a jego ewentualny brak uzupełniony. Regularne serwisowanie spowoduje, że nasze urządzenie będzie sprawniej spełniało swoją funkcję i pochłonie dużo mniej energii.
Dla dobra naszych pracowników, bliskich jak i nas samych, pamiętajmy o konieczności systematycznych przeglądów naszych klimatyzatorów.

NOWOCZESNE POMPY CIEPŁA

26.09.2023

Jeszcze kilka lat temu nie można było przewidzieć, że numerem jeden wśród źródeł ogrzewania, na które będą decydować się Polacy składając wnioski o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze będą pompy ciepła. Po…

ŻYWOTNOŚĆ POMPY CIEPŁA

29.06.2023

W poprzednim artykule dowiedzieliście się Państwo czym są pompy ciepła, jakie wyróżniamy ich rodzaje, oraz jakie korzyści płyną z ich posiadania. Dziś skupimy na temacie żywotności pomp. Zależy ona przede wszystkim od jej…