AKTUALNOŚCI

ŻYWOTNOŚĆ POMPY CIEPŁA

29.06.2023

pompy ciepła bielsko

W poprzednim artykule dowiedzieliście się Państwo czym są pompy ciepła, jakie wyróżniamy ich rodzaje, oraz jakie korzyści płyną z ich posiadania.

Dziś skupimy na temacie żywotności pomp. Zależy ona przede wszystkim od jej kluczowego elementu, czyli sprężarki. Niektórzy producenci deklarują, że ich urządzenie powinno działać bezawaryjnie nawet przez 25 lat.  
Należy tu jednak zaznaczyć , że duży wpływ na czas eksploatacji pompy ciepła ma sposób jej użytkowania. Im bardziej ekonomiczny, tym dłuższa żywotność pompy.

Drugim, ogromnie istotnym czynnikiem wpływającym na długość okresu pracy pompy, jest jakość jej montażu. Dlatego też warto skorzystać z usług wykwalifikowanej kadry monterów i instalatorów.

Choć pompa ciepła jest urządzeniem praktycznie bezobsługowym i rzadko dochodzi w jej przypadku do awarii, należy pamiętać o jej regularnej konserwacji. Rekomendujemy przeprowadzanie corocznego przeglądu, co pomoże w utrzymaniu całego układu w dobrym stanie.
W jednostkach zlokalizowanych na zewnątrz należy zadbać również o oczyszczenie parownika z liści, trawy oraz pyłów.

NOWOCZESNE POMPY CIEPŁA

26.09.2023

Jeszcze kilka lat temu nie można było przewidzieć, że numerem jeden wśród źródeł ogrzewania, na które będą decydować się Polacy składając wnioski o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze będą pompy ciepła. Po…

POMPY CIEPŁA

22.04.2022

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem technologicznym w nowoczesnym budownictwie. Dlatego warto zapoznać się z ich specyfiką. Zacznijmy od tego czym jest pompa ciepła.. Jest to urządzenie zasilane energią…