Pompy ciepła

Image
pompa ciepła bielsko-biała

Pompa ciepła jest to urządzenie, które zamienia na ciepło darmową energię pozyskaną z ziemi, wód gruntowych, złóż skalnych lub powietrza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego Klienta, oferujemy Państwu montaż pomp ciepła oraz ich serwis. Pomagamy w doborze odpowiednich rozwiązań.

Uzyskane ciepło może być wykorzystane do produkcji ciepłej wody użytkowej lub ogrzania domu, jak i dużych obiektów przemysłowych. Instalacja pompy ciepła nie emituje żadnych szkodliwych dla środowiska substancji, a jej praca opiera się wyłącznie na dostarczeniu energii do napędu sprężarki i pomp obiegowych. Pobrana przez pompę ciepła energia elektryczna powala na dostarczenie do budynku 4 razy więcej energii cieplnej, czyli z 1 kWh energii otrzymujemy 4 kWh. 75% energii jest odnawialnym, w pełni przyjaznym dla środowiska, a przede wszystkim darmowym źródłem ciepła.

Dzięki stosowanych przez nas wysokiej jakości, efektywnych i dopasowanych urządzeń, zaoszczędzą Państwo czas i pieniądze.
Nasi doświadczeni pracownicy pomogą zarówno w doborze odpowiednich systemów solarnych oraz pomp ciepła, jak i zapewnią profesjonalny montaż ich serwis.
 

pompy ciepła panasonic

Pompa ciepła

Panasonic

Seria Aquarea obejmuje wysokiej klasy pompy powietrze-woda przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego – w nowych i modernizowanych budynkach. Pompy ciepła wyróżniają się wydajnością, która może osiągać od 3kW do 16 kW oraz mogą być wykorzystywane zarówno jako element instalacji grzewczej, jak i chłodzącej. Pompy Panasonic to urządzenia najnowszej generacji – przyjazne dla środowiska oraz eksploatacyjnie opłacalne.

Poniżej przedstawiamy wybrane modele, więcej modeli do wglądu w katalogu pod treścią.

pompa ciepła panasonic bielsko

Pompa ciepła Panasonic

Aquarea EcoFleX

Kompaktowa pompa ciepła nowej generacji typu jednofazowego, chłodząco-grzejącego doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przestrzeń na instalację jest ograniczona. Pompa łączy jednostkę kanałową z generatorem nanoe™ X. Wyposażona w funkcję odzysku ciepła pozwala na oszczędność energii przy ogrzewaniu wody oraz chłodzeniu pomieszczeń. Pompa powietrzno-wodna EcoFlex posiada wbudowany moduł WiFi ułatwiający łączność i sterowanie. To intuicyjne w obsłudze urządzenie wyróżnia wysoka wydajność.

pompa ciepła Aquarea T-CAP panasonic

Pompy ciepła Panasonic

Aquarea T-CAP

Pompa ciepła do zadań specjalnych. Gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie i utrzymywanie optymalnej wydajności grzewczej nawet w temperaturach ujemnych – bez konieczności stosowania grzałki elektrycznej (stała wydajność do -20°C, praca do -28°C). Efektywność energetyczna na poziomie A+++, jak również opcja połączenia pompy z siecią inteligentną czynią z niej urządzenie na miarę nowoczesnego domu (także dla domów pasywnych).

pompa ciepła panasonic Aquarea High Performance

Pompa ciepła Panasonic

Aquarea High Performance

Wysoce efektywne, jednofazowe, grzewczo-chłodzące jednostki z tej serii są przeznaczone do montażu w nowych instalacjach oraz budynkach gdzie wykorzystano energooszczędne rozwiązania.
Modele z serii High Performance charakteryzują się wysoką wydajnością (COP do 5,33), energooszczędnością (A+++ w trybie grzewczym oraz A+ w trybie ogrzewania wody), minimalną emisją CO2 do atmosfery oraz estetyczną i kompaktową formą. Istnieje możliwość dodania zdalnego sterowania Aquarea Smart czy zintegrowania z siecią inteligentną.

pompa ciepła panasonic Aquarea HT

Pompa ciepła Panasonic

Aquarea HT

Pompy wodne klasy energetycznej A o zmiennej prędkości obrotowej są przeznaczone do montażu w instalacjach, które wymagają modernizacji. Pompy Aquarea HT pozwalają uzyskać temperaturę wody wylotowej rzędu 65°C przy optymalnym wydatkowaniu energii, nawet przy temperaturach ujemnych na zewnątrz. Pompy tego typu doskonale sprawdzają się również w budynkach mieszkalnych o niskim standardzie energetycznym.

pompa ciepła AQUAREA ECOFLEX 2w1 panasonic bielsko

Pompa ciepła

Nowość: Aquarea EcoFleX 2 w 1

Mechanizm EcoFleX łączy funkcje pompy powietrze-woda i tradycyjnej klimatyzacji. Urządzenie daje możliwość jednoczesnego ogrzewania powietrza, podgrzewania wody, a wszystko to z odzyskiem ciepła oraz oczyszczaniem powietrza. Ta wyjątkowa pompa ciepła wyposażona została również w funkcję nieprzerwanego ogrzewania powietrza, wraz z trybem odszraniania. Oczywiście jak wszystkie urządzenia z serii EcoFlex wyróżnia ją optymalna wydajność i niska emisja CO2.

Model EcoFleX 2 w 1 charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami – zarówno w przypadku jednostki zewnętrznej, jak i zasobnika CWU. Urządzenie nie wymaga też zasilania gazowego. To doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników.

pompa ciepła panasonic Aquarea T-CAP bielsko

Pompy ciepła seria T-CAP

Aquarea T-CAP

Seria T-CAP proponuje wydajne, przyjazne dla środowiska, a przede wszystkim wysokiej jakości rozwiązania – do wykorzystania w nowoczesnych, jak i poddawanych renowacji instalacjach. To alternatywa dla kotłów na paliwa stałe – ponieważ urządzenia z serii T-CAP posiadają dużą moc wyjściową. Pompy ciepła mogą być użytkowane również przy ujemnych temperaturach zewnętrznych, bez konieczności podłączania grzałki elektrycznej.

Wydajność grzewcza, zoptymalizowany obieg czynnika chłodzącego, efektywność energetyczna na poziomie A+++ w trybie ogrzewania – wszystkie te podstawowe atuty uzupełnić można też o opcje dodatkowe, takie jak: opcjonalne sterowanie Aquarea Smart i Service Cloud a także integrację z siecią inteligentną, sterowanie biwalentne i inne udogodnienia. 

sterownik pompy ciepła Aquarea Smart Cloud Panasonic

Sterownik pompy ciepła Aquarea Smart Cloud Panasonic

Aquarea Smart Cloud

Interaktywne narzędzie służące do sterowania ogrzewaniem przy pomocy dedykowanego modułu .

Łączy w sobie funkcję termostatu najnowszej generacji oraz centralnej jednostki sterującej wszystkimi funkcjami ogrzewania oraz CWU. Ponadto Aquarea Smart Cloud pozwala monitorować zużycie energii, a także bezpośrednio łączyć się ze zdalnym serwisem Panasonic.

Dzięki Aquarea Smart Cloud możliwe jest sterowanie instalacją z dowolnego miejsca, zwiększenie jej wydajności, jak również wykonywanie zdalnej diagnostyki pompy przez specjalistów ds. serwisu. To oszczędność czasu oraz pieniędzy i przede wszystkim – ogromny komfort użytkowania. Aquarea Smart Cloud jest dostępna dla posiadaczy pomp ciepła Aquarea generacji H lub J.

pompa ciepła bielsko-biała

KATALOG DO POBRANIA POMPY CIEPŁA

Zobacz nasze realizacje pomp ciepła

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image