AKTUALNOŚCI

NOWOCZESNE POMPY CIEPŁA

26.09.2023

pompy ciepla bielsko

Jeszcze kilka lat temu nie można było przewidzieć, że numerem jeden wśród źródeł ogrzewania, na które będą decydować się Polacy składając wnioski o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze będą pompy ciepła. Po wieloletniej dominacji instalacji fotowoltaicznych przyszedł czas na zmianę na pozycji lidera. Pompy ciepła można z powodzeniem łączyć z instalacją fotowoltaiczną, by zyskać jeszcze większą niezależność energetyczną.

Czy jednak powodzenie pomp ciepła na pewno jest pozytywnym zjawiskiem?

Oczywiście. Warto jednak pamiętać o tym, by współpracować jedynie z zaufanymi dystrybutorami tego rodzaju urządzeń, aby uniknąć nadmiernych wydatków i późniejszych awarii.

W roku 2023 przedłożono około 8500 wniosków o dotację na pompę ciepła – to wskazuje na wysokie zapotrzebowanie.

Kryzys energetyczny oraz inflacja nie powinny jednak przesłaniać tego, co istotne – wiarygodności firmy. Climacore posiada szerokie doświadczenie w sprzedaży i montażu pomp ciepła. Dodatkowo specjaliści z firmy służą kompetentną radą dotyczącą tego, jaki rodzaj oraz jakie parametry urządzenia będą optymalne w konkretnym przypadku. Mieszcząca się  w mieście Bielsko – Biała firma Climacore działa na rynku regionalnym skupiając się na realizacjach w domach prywatnych oraz w obiektach komercyjnych – instalując obok pomp ciepła również systemy klimatyzacyjne, wentylacyjne, fotowoltaikę oraz systemy grzewcze.

Mamy w ofercie zarówno nowoczesne modele pomp ciepła powietrze-woda marki Panasonic.

Modele o podwyższonej odporności na funkcjonowanie w ujemnych temperaturach, jak i egzemplarze łączące w sobie cechy pompy ciepła z jednostką klimatyzacyjną. Pompy ciepła mogą być z powodzeniem użytkowane w domach jedno – i wielorodzinnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Każdorazowo na produkty oraz na nasze usługi dajemy gwarancję jakości. I – jak wynika z informacji zwrotnych naszych klientów – wykonane przez nas instalacje doskonale działają również po upływie dłuższego czasu.

ŻYWOTNOŚĆ POMPY CIEPŁA

29.06.2023

W poprzednim artykule dowiedzieliście się Państwo czym są pompy ciepła, jakie wyróżniamy ich rodzaje, oraz jakie korzyści płyną z ich posiadania. Dziś skupimy na temacie żywotności pomp. Zależy ona przede wszystkim od jej…

POMPY CIEPŁA

22.04.2022

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem technologicznym w nowoczesnym budownictwie. Dlatego warto zapoznać się z ich specyfiką. Zacznijmy od tego czym jest pompa ciepła.. Jest to urządzenie zasilane energią…